| Attribute | Details |
|---|---|
| Model | Perimum Pro. Commercial Air Cooler 125 Ltr |
| Type | Commercial Air Cooler |
| Capacity | 125 Liters |
| Dimensions | 70 cm x 60 cm x 120 cm (approx. 27.6" x 23.6" x 47.2") |
| Cooling Area | 3.5 ft |
| Cooling Efficiency | 93% |
| Effective Temperature Range | Up to 60C |
| Power Consumption | 500W |
| Voltage | 220V |
| Fan Speeds | 3-speed control |
| Material | ABS Plastic Body |
| Cooling Medium | Honeycomb pads |
| Noise Level | 50 dB |
| Features | Low power consumption, eco-friendly |
| Water Refill | On Demand |
| Ice Chamber | On Demand |
| Remote Control | Yes |
| Warranty | 2 years |
| Category | Air Cooler |
| Packaging | 12 Units (12 NOS.) per pack |






Price:
Price 1980.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 12 Pieces
Price 5060.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 12 Pieces
Price 4785.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 12 Pieces
Price 4455.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 12 Pieces