| Attribute | Details |
|---|---|
| Model Name | 27W GAMMA DOB |
| Wattage | 27W |
| Brand | Tejas |
| Description | High-efficiency 27W DOB LED bulb providing maximum brightness for large commercial and industrial spaces. |
| Luminous Flux | ~2700 Lumens |
| Color Temperature | 6500K (Cool White) |
| Efficiency | 90% |
| Energy Saving | Up to 80% 90% |
| Lifespan | 20,000 hours |
| Available Quantity | 100 Units |






Price:
Price 96.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 12 Pieces
Color : White
Power Supply : Eelectric
Warranty : 1 year
LED Type : Led Bulb
Price 151.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 12 Pieces
Color : White
Power Supply : Eelectric
Warranty : 1 year
LED Type : Led Bulb