| Attribute | Details |
|---|---|
| Model Name | 9W SMART LED Bulb |
| Wattage | 9W |
| Brand | Tejas |
| Description | Wi-Fi enabled smart bulb with app and voice control. Supports tunable white and RGB colors. |
| Luminous Flux | ~900 Lumens |
| Color Temperature | 2700K6500K (Tunable White) + RGB |
| Efficiency | 90% |
| Energy Saving | Up to 80% 90% |
| Lifespan | 25,000 hours |
| Available Quantity | 100 Units |






Price:
Price 360.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 12 Pieces
Product Type : LED Light
Features : Good Quality
IP Rating : IP20
Warranty : 1 year
Price 56.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 12 Pieces
Product Type : LED Light
Features : Good Quality
IP Rating : IP20
Warranty : 1 year
Price 24.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 12 Pieces
Product Type : LED Light
Features : Good Quality
IP Rating : IP20
Warranty : 1 year
Price 168.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 12 Pieces
Product Type : LED Light